…

Novinky 2015Na slovenskou klubovou výstavu jsme se přihlásili jenom tak, bez potřeby získat CAC či cokoliv jiného. Čekali jsme, že to bude jedna z nejpěknějších podzimních výstav, jak jsme očekávali tak se i stalo. Bylo to krásné zakončení letošní sezony. Posuzovala Elzbieta Augustyniak (PL), přihlášeno bylo 18 chrtíků. Skoro v každé třídě bylo po jednom chrtíkovi, nejobsazenější klasicky byla třída otevřená kde byly 4 fenky. Bertuccia se předvedla ve třídy štěńátek, ještě s jednou importovanou krémovou chrtí slečnou, získala vcelku lehce VN1 a tím si otevřela cestu do závěrečného kruhu, kde se soutěžilo o nejkrásnější štěńátko všech chrtích plemen celé výstavy. BIS BABY posuzoval druhý posuzující pan rozhodčí M.Sistermann (D), proto jsem předpokladála že BIS neboli první místo poputuje většímu plemeni a ne malému italáčkovi. Byli jsme velmi potěšeni, když BIS BABY získala naše Bertuccia. Francesca měla trošku problém s podlahou a ne jenom ona. V hale byla položena umělá tráva a nožky se chrtíkům bořily do měkkého. Francesca kdyby mohla létat, tak je asi motýl, takže na to jak se nepředvedla získala nádherné ocenění V1, CAC, KLUBOVÝ VÍTĚZ. V závěrečných soutěžích to maximálně bojkotovala a já měla pocit, že za sebou táhnu oslíka a ne elegantního italského chrtíka. I takhle se naše Franča umí chovat :-)
Byl to pohodový den zakončený společnou fotografií s Bárou, Natálkou a Alexíkem, v letošním roce novým členem našeho týmu :-)


Bertuccia opakovala svůj úspěch z minulého týdne a tím se stala nejlepším štěňátkem klubové výstavy jak v Čechách tak i na Slovensku.
VN1, BIS

Cirilla taťku našich A-čkových dětí jsem viděla po dlouhé době a protože ho zbožńuji, museli jsme se pořádně přivítat :-)
V sobotu 7.11.2015 pořádal Klub ch. italských chrtíků klubovou výstavu v Praze v hotelu Svornost. Bylo přihlášeno celkem 51 chrtíků. Posuzoval pan rozhodčí Tibor Havelka ze Slovenska, já jsem přihlásila Bertuccii do štěńátek na otrkanou, Francescu do otevřené třídy a naši Koketku do Top Classu, aby nezapomněla na výstavní šum. Ještě byl přihlášený náš odchov Antonello do mezitřídy.

Byl to pro mě velmi emoční den, před naším posuzovaním si pro Belissu přijela její milá panička. Beli bude mít chrtí kamarádku k sobě, tak jak jsem si přála. Sotva jsem utřela slzy musela jsem nastoupit do kruhu.

Ve třídě štěńátek nastoupily celkem 4 fenky. Bertuccia třídu vyhrála a později porazila i nejlepšího pejska a získala titul Nejlepší štěňe. Koketa a Antonello získali druhá místa ve svých třídách. Ve třídě otevřené mimochodem zase nejobsazenější (8) si Francesca vyběhala CAC a získala nominaci na Nejlepší pohyb a Nejlepší hlavu. Později nastoupila o titul Nejlepší fena, který získala a následně i BOB titul nejvyšší a jako bonus i ocenění Nejlepší hlava. Určitě jsme na Francescu pyšní zvítězit v takové konkurenci. Je zajimavé, když jde o důležitou akci, Franči to vycití a umí se předvést.

Shrnutí dne, jsem nesmírně ráda, že jsme se správně rozhodli a nakonec pro Belissu našli nejlepší domov. Bertuccia se otkává a máme z ní radost, možná větší než z vítězství naší Franči. O ní víme, že své kvality má. Stojíme však nohama na zemi, úspěch na světové výstavě jen tak něco nepřekoná.Bertuccia VN1 a Nejlepší štěně celkem ze 7 štěňátek
Bratislavu máme kousek, většinou tam není taková konkurence jako na pozdější Nitru. Tak jsme přihlásili :-)
Konkurence byla ve všech třídách malá, ve psech prakticky nulová jenom u fen v mezitřídě a v otevřené bylo plno. No, proč jezdit a sbírat tituly tam kde nikdo není, když se můžeme mačkat. Mladinká Alessia s Natálkou získaly v sobotu u slovinské paní rozhodčí Tatjany Urek V2, Res.CAC z 4 fenek, v neděli posuzoval Peter Harsányi z Maďarska a holky získaly V1, CAC a započaly slovenského šampiona.
Naše pěkně vypapkaná Francesca se předvedla v rámci možnosti dobře. V sobotu získala V2. Res. CAC, sice paní Urek málem vypadly oči, když jsem ji postavila na stoleček, ale nakonec jsme nedopadly tak špatně jak se původně zdálo. Prostě Francesca je italská holka, která zbožňuje návštěvy, kavárny, válecí dny, ale určitě ne pohyb a nedejbože procházky a proto nám lehce kyne a tváří se otrávěně, když se po ní něco chce :-). Druhý den trošku zachránila situaci a získala další CAC, tak snad to po novém roce šampiona doděláme.

Alessia s Natálkou
Alessia s Natalkou
Francesca

FrancescaCelý víkend jsme strávili v rakouském Tullnu na výstavě, byl to prima víkend, ubytovaní jsme byli ve Vídni. Jela s námi i mladinká Belissa, která vše zvládala velice dobře. Jenom střípky z výstavy, naše 16 měsíční Alessia s majitelkou Natálkou získaly první CAC a započaly výstavní sezonu v Rakousku.
Francesca získala poslední CAC v tomto roce, na další si musíme počkat na příští rok.
Chlapci Bonelli a Battello odjeli do svých milujících domovů. Bonelli bude bydlet kousek od nás a Battello odjel na Slovensko. Doma zatím zůstavají Bertuccia a Belissa. Pro Belissu si její panička přiletí, hned jak to termín očkování dovolí. Obávám se, že to bude těžké loučení. Z Beli se začíná klubat nádherná italská slečna s milou kontaktní povahou.

Bertuccia zatím zůstává doma na pozorování, bude vyšší a pevnější v kostře. Povahou je však opak hodné Beli, dokonce jsme zjišťovali jestli není hluchá. Ne není, je to zkrátka náš první chrtík co neslyší, neposlouchá a zkrátka si dělá co chce.
To vysvětluje proč zatím zůstavá doma, ...zlobivku ještě nemáme :-)Naše štěňátka mají již 6 týdnů, pomalinku se jim začíná rýsovat vzhled a povaha. Největší zlobidlo a pištidlo je určitě Bertuccia, chudáci noví majitelé, už teď je litujeme. Nejmenší štěňátko je Belissa, bude to jemná fenka, povahou milá a hodná, hodně nám připomíná maminku Koketku. Bonelli je aktivnější pejsek, při správném vedení bude jistě poslušný a bude radost s ním pracovat či něco podnikat, je učenlivý a již nyní velice dobře reaguje na zavolání. Hodně nám připomíná Antonella z A vrhu. Čtvrté štěńátko je Battello. Battík je silnější kostry, pravděpodobně bude na horní hranici výšky, luxusní barvu srsti zdědil po svém zahraničním otci. Povahou je klidnější, vyhledává spíše lidskou společnost než chrtí smečku.


Battík a Belissa a Bonelli

Battello, Belissa, Bonelli

Bertuccia konečně v klidu, vzadu vykukuje maminka Koketka
Koketka je úžasná máma. Díky její nekonfliktní povaze, máme smečku pohromadě již od druhého dne. Štěńátka jsou buřtíci, tak uvidíme co z nich vyroste :-).

Na mezinárodní výstavě v Brně naše kráska Aurelia ve třídě mladých získala ocenění V1, CAJC, BOJ.
Máme radost a gratulujeme !
Máme štěňátka, barvy a pohlaví jako z objednávkového katalogu. :-)


Musíme se pochlubit, náš pěkný Antonello s prvním pohárem. Děkuji Evi za fotografie.
V1, CAJC, Klubový vítěz
Do Náměšti nad Oslavou jezdíme již tradičně, letos již po 6 - té. Po oba dva dny jsme měli přihlášenou Francescu do mezitřídy. V sobotu na speciální výstavě posuzovala polská rozhodčí paní Hanna Wožna Gil.

Franči se snažila, stála jako hřebík a vybojovala si Výborná 1 CAC mezi 6 fenkami.

Aurelia ve třídě mladých získala V3.

Druhý den v neděli se konala klubová výstava našeho klubu a posuzoval přijemný rozhodčí Alain Dumortier z Francie. 

Francesca zopakovala svůj úspěch z předešlého dne, získala V1 CAC z 6 konkurentek.

Výstava byla velice příjemná i počasí přálo :-)

Měla jsem radost, že Aurelia a Antonello se zúčastnili. Aurinka to měla velmi těžké v konkurenci 10 fen, ale odnesla si známku Výborná, což je pozitivní.

Antonello to měl lehčí, neměl konkurenci, ale byl poprvé na výstavě a slušně se předvedl. Tak právem získává titul V1 CAJC Klubový vítěz mladých.

Oboum gratulujeme a děkujeme.

Protože byla zavedená nová třída pro nestandarní jedince, byla přihlášená i naše Rianka a protože nemá viditelnou vadu a vcelku se hezky ukázala získala v této soutěži 1. místo.
Riana byla předvedena poprvé a pravděpodobně i naposledy.


Únava přišla v nedělním odpoledni.

Antonello při focení, musím přiznat, že z našich dětí máme radost :-)

Máme sladké nicnedělání, pár fotek z nedělního odpoledne.


Rianka a Francesca

Koketka

Francesca

Koketka Natan


Máme za sebou návštěvu v krásné vesničce v Bavorsku, kde momentálně žije svůj klidný život náš táta druhého vrhu Simply Heurekas Dandolo. Je to pejsek, který se neúčastní výstav ani dostihů, bydlí společně se španělskou fenkou galga Pepou. Finn jak se mu domácky říka, nás přivítal přátelskou povahou jako staré známé a mně spadla brada, přes rok si píši s jeho paničkou a viděla jsem i fotky, ale skutečnost je jiná. Je to opravdu nádherný pes, přesně typ který zbožńuji, navíc s nádhernou barvou a hustou kvalitní srstí. Doufáme, že vše klaplo a cesta 1500 km se vyplatila. Na štěňátka se moc těšíme.

Děkuji majitelce Vereně za milé přivítání a Šárce Harantové, že ho pro nás objevila.


Ještě jednou děkuji majitelům našich dětí za fotografie.


Albertino

Augusto

Antonello

Aurelia
Koketa V1, CAC, Res.CACIB

Speciální výstava chrů se konala 21. února na Slovensku v Bratislavě, posuzoval Olaf Knauber z Německa. Nás reprezentovala naše drobná 9 měsíční Alessia, která se poprvé předvedla ve třídě mladých a získala krásný posudek a prvenství s titulem Výborná 1, CAJC, Vítěz speciální výstavy mladých. Jsme na ni neskutečně pyšní.
Děkuji Natálce za krásné předvedení.

Posudek:
9 months, elegant built girl, typical type, exc. Size, good bone, lovely head, very nice outline, strong loin, OK depht, suprising good for age, typical movement shows a picture of the breed, good handled
ITALSKÝ CHRTÍK  - PICCOLO LEVRIERO ITALIANO - ITALIAN SIGHTHOUND

footer